Skip to Menu Skip to Content Skip to Footer

Показати пошук

Sunday, Apr 21stПредставники «Молодої Просвіти» вшанували героїзм крутянців.

Як неможливо уявити історію Греції без подвигу Фермопіл, так і справжню історію України неможливо уявити без подвигу Крут.

450 курсантів Військового училища ім. Хмельницького, перша сотня студентського куреня, близько сотні учасників Вільного Козацтва, які 29 січня захищали українську територію від агресії іноземного війська, пішли на це свідомо. Вони розуміли, що від них залежить доля їхньої держави. Ми повинні розуміти, що бій, попри всі втрати, був результативним. Молоді люди зуміли відбити ворога, організовано відступити, розібрати колію і затримати на три доби війська Муравйова. За цей час нечисленним українським військам вдалося придушити більшовицьку змову в Києві, а керівництву підписати мирний договір у Брест-Литовську, після чого УНР по суті справи виграла цю війну. Окрім того, цим молодим хлопцям вдалося завдати ворогові серйозних втрат. З українського боку в бою під Крутами загинуло 140 осіб, близько 130 були поранені, потрапили в полон, після чого вижили або зникли безвісти і 30 розстріляні, тоді як із більшовицького боку тільки вбитих було 300, а ще 1200 поранених.

Водночас студенти і курсанти захищали країну тоді, коли тисячі навченого колишнього царського війська за наявності великої кількості зброї пиячили, розповідали один одному, що втомилися від війни, хочуть землі й миру. Ці дорослі чоловіки самоусунулися від боротьби за власну долю. У перспективі ті, хто воював під Крутами, перемогли, а ті, хто самоусунувся, отримали політичні репресії, Голодомори, тоталітарний режим. Тому вшанування пам’яті Героїв Крут, як казав Євген Маланюк, це відзначення народження нового українця, який розуміє, що це його держава, що він господар у цій країні, що від кожного з нас залежить, щоб ця країна була такою, якою ми хочемо.

Героїзм вимірюється не силою, і навіть не результатом, а звитягою і моральним вибором!

Прес-центр ЧМГО «Молода Просвіта»

 

 

5 лютого відкривається "Зимова школа журналістики": спільний проект "Молодої Просвіти" і Всеукраїнської газети "Сіверщина" в м.Чернігові.
Відбудеться вісім занять за темами:
- вступна частина (жанри журналістики/журналістська етика)
- прес-реліз
- інтерв`ю
- інформація
- репортаж
- стаття
- електронні ЗМІ
- фотографія
(можливі певні зміни)

У якості тренерів виступлять відомі журналісти.

Для участі необхідно до 12-00 3 лютого 2011 р. надіслати заповнену АНКЕТУ на email: ukrformat@ukr.net з поміткою "анкета на участь у зимовій школі".

Анкету можна завантажити тут:

http://siver.com.ua/files/anketa_sc.doc

Реєстраційний внесок учасника школи складає 30 грн.(брейк-кава, роздаткові матеріали)

Поспішайте подати анкети, кількість учасників обмежена!

 інформаційна підтримка: ТРК Високий Вал

 

 

«Стрічка єдності» у Чернігові

Сьогодні, 22 січня о 12.00 до Дня Соборності України відбулося урочисте покладання квітів до каменю Борцям за волю України, а також святкове дійство «Стрічка єдності», що стала символом об’єднання українських земель (Заходу і Сходу) в єдине ціле. 


Квіти до пам’ятника поклали діти, як нащадки великих українців, яким в далося в буремні роки переворотів та нестабільності проголосити Акт Злуки УНР та ЗУНР, як ті, хто покликаний продовжувати велику справу об’єднання України та примноження її слави й величі.

Кожен з учасників взяв участь у пов’язанні синьої або жовтої  стрічок, які вкінці було з’єднано  в єдине ціле.

Всі закликали до єдності та боротьби за світле майбутнє нашої держави!
Зокрема, у своїй промові голова правління ЧМГО «Молода Просвіта» Євгеній Петренко побажав : «…Щоб ми ніколи не ділились на східняків та західняків, щоб ми не вишукували ті речі, які нас роз’єднують, а завжди шукали те спільне, що є у нас; а його набагато більше.
Щоб ми завжди єднались під мелодійні звуки рідної мови під синьо-жовтими національними знаменами!»

 

 

 


 

Сторінка 6 з 17

Книги ВЦ "Просвіта"

ДРУЖНІ САЙТИ

  • Всеукраїнська тижнева газета Сіверщина
  • Банер
  • Просвіта
  • Школа англійської мови FuseBox
  • Банер
  • Банер
  • Банер
Follow us on Twitter


Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Facebook

ВИПАДКОВЕ ФОТО

Опитування

Чим, на вашу думку, займається "Молода Просвіта"?