Skip to Menu Skip to Content Skip to Footer

Показати пошук

Thursday, Nov 30thУвага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукE-mail

Останнє оновлення (Вівторок, 30 листопада 1999 02:00) Написав Просвітянин-адмін П'ятниця, 28 грудня 2007 11:07

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

ВСЕУКРАЇНСЬКА МОЛОДІЖНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
«МОЛОДА ПРОСВІТА»
Одеський міський осередок

65029, м. Одеса, Матроський узвіз, 11, кв. 9; тел: (098) 429 80 59; e-mail: mp_odesa@yahoo.com, mp.odesa@gmail.com
Вих. № 10/11
20.11.2007 р.
Лідеру Блоку Юлії Тимошенко
Тимошенко Ю.В


ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Шановна Юліє Володимирівно!

27 жовтня в Одесі, попри численні протести громадськості, відбулося відкриття скандального пам'ятника російській імператриці Катерині ІІ. І хоча це питання вже неодноразово обговорювалося, ми все ж хочемо нагадати, що саме Катерина ІІ у 1775 р. знищила Запорізьку Січ, звинувативши запорожців у "неистовом управлении", тобто демократії. Саме Катерина ІІ у 1783 р. запровадила на території України фактичне рабство з правом продажу кріпаків, у той час, коли освічена Європа звільнялася від особистої залежності. Нарешті, саме «просвічена» Катерина ІІ ліквідувала майже тисячу шкіл, у кожному скільки-небудь значному селі чи містечку країни, зануривши в темряву неписьменності значну частину українського народу.

Ми також впевнені, що ініціатива перейменування поселення Хаджибей у модну «новогрецьку» Одесу ніяким чином не зменшує вкрай негативної ролі, яку ця історична постать відіграла для української державності.
Прикро дивує нас й той факт, що лідери одеського БЮТ при розгляді цього питання зайняли чітку антидержавну позицію і створили коаліцію з Партією Регіонів. Ганебне голосування фракції БЮТ (у повному складі) за встановлення та урочисте відкриття сумнозвісного пам’ятника не могло не викликати в нас стурбованості і обурення, які сподіваємося, поділяєте й Ви.

На жаль, учора, 20 листопада, в ефірі одеського 31-го телеканалу, лідер одеського БЮТу В’ячеслав Крук, в черговий раз підтвердив свою прихильність щодо встановлення пам’ятника імператриці, а також зазначив, що вирішувати його долю і надалі буде виключно міська рада, незалежно від пропозицій та дій інших зацікавлених сторін.

В свою чергу, ми вважаємо неприпустимим, і просимо Вас звернути увагу на той факт, що лідер одеської «Батьківщини», політичної сили, яка сьогодні виступає в авангарді патріотичних сил українського суспільства, дозволяє собі демонстративно зневажати думку місцевої громади, церкви, науковців-істориків та усіх небайдужих українців.

Голова Правління
Одеського міського осередку
ВМГО «Молода Просвіта»
Юрій Демедюк


Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Facebook

Схожі статті

relatedArticles

Новини з дружніх сайтів