Skip to Menu Skip to Content Skip to Footer

Показати пошук

Tuesday, Oct 03rdПерше заняття Зимової школи журналістики

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукE-mail

Написав Євгеній Понеділок, 07 лютого 2011 17:04

"Журналістиці неможливо навчити. Журналістиці можливо навчитися", -- так говорив головний редактор газети "Сіверщина" Василь Чепурний на першій розмові про журналістику.

5 лютого пройшло перше заняття Зимової школи журналістики «Молодої Просвіти» в Чернігові. 16 хлопців та дівчат, які бажають знати основи журналістики прийшли на заняття. Таких занять всього буде вісім протьогом двох місяців щосуботи. Тренерами для них будуть відомі в місті журналісти Петро Антоненко, Владислав Савенок, Інеса Фтомова, Олег Головатенко, Валерій Литовченко.

Перша зацікавлена розмова за чашкою чаю та кави обіцяє стати початком щотижневих зустрічей. І, можливо, для когось початком журналістської кар'єри.


Представники «Молодої Просвіти» вшанували героїзм крутянців.

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукE-mail

Написав Євгеній Неділя, 30 січня 2011 00:47

Як неможливо уявити історію Греції без подвигу Фермопіл, так і справжню історію України неможливо уявити без подвигу Крут.

450 курсантів Військового училища ім. Хмельницького, перша сотня студентського куреня, близько сотні учасників Вільного Козацтва, які 29 січня захищали українську територію від агресії іноземного війська, пішли на це свідомо. Вони розуміли, що від них залежить доля їхньої держави. Ми повинні розуміти, що бій, попри всі втрати, був результативним. Молоді люди зуміли відбити ворога, організовано відступити, розібрати колію і затримати на три доби війська Муравйова. За цей час нечисленним українським військам вдалося придушити більшовицьку змову в Києві, а керівництву підписати мирний договір у Брест-Литовську, після чого УНР по суті справи виграла цю війну. Окрім того, цим молодим хлопцям вдалося завдати ворогові серйозних втрат. З українського боку в бою під Крутами загинуло 140 осіб, близько 130 були поранені, потрапили в полон, після чого вижили або зникли безвісти і 30 розстріляні, тоді як із більшовицького боку тільки вбитих було 300, а ще 1200 поранених.

Водночас студенти і курсанти захищали країну тоді, коли тисячі навченого колишнього царського війська за наявності великої кількості зброї пиячили, розповідали один одному, що втомилися від війни, хочуть землі й миру. Ці дорослі чоловіки самоусунулися від боротьби за власну долю. У перспективі ті, хто воював під Крутами, перемогли, а ті, хто самоусунувся, отримали політичні репресії, Голодомори, тоталітарний режим. Тому вшанування пам’яті Героїв Крут, як казав Євген Маланюк, це відзначення народження нового українця, який розуміє, що це його держава, що він господар у цій країні, що від кожного з нас залежить, щоб ця країна була такою, якою ми хочемо.

Героїзм вимірюється не силою, і навіть не результатом, а звитягою і моральним вибором!

Прес-центр ЧМГО «Молода Просвіта»

 

   

«Молода Просвіта» запрошує на навчання до «Зимової школи журналістики»

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукE-mail

Написав Євгеній П'ятниця, 28 січня 2011 23:15

5 лютого відкривається "Зимова школа журналістики": спільний проект "Молодої Просвіти" і Всеукраїнської газети "Сіверщина" в м.Чернігові.
Відбудеться вісім занять за темами:
- вступна частина (жанри журналістики/журналістська етика)
- прес-реліз
- інтерв`ю
- інформація
- репортаж
- стаття
- електронні ЗМІ
- фотографія
(можливі певні зміни)

У якості тренерів виступлять відомі журналісти.

Для участі необхідно до 12-00 3 лютого 2011 р. надіслати заповнену АНКЕТУ на email: ukrformat@ukr.net з поміткою "анкета на участь у зимовій школі".

Анкету можна завантажити тут:

http://siver.com.ua/files/anketa_sc.doc

Реєстраційний внесок учасника школи складає 30 грн.(брейк-кава, роздаткові матеріали)

Поспішайте подати анкети, кількість учасників обмежена!

 інформаційна підтримка: ТРК Високий Вал

 

   

«Стрічка єдності» у Чернігові

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукE-mail

Написав Євгеній Субота, 22 січня 2011 22:41

Сьогодні, 22 січня о 12.00 до Дня Соборності України відбулося урочисте покладання квітів до каменю Борцям за волю України, а також святкове дійство «Стрічка єдності», що стала символом об’єднання українських земель (Заходу і Сходу) в єдине ціле. 


Квіти до пам’ятника поклали діти, як нащадки великих українців, яким в далося в буремні роки переворотів та нестабільності проголосити Акт Злуки УНР та ЗУНР, як ті, хто покликаний продовжувати велику справу об’єднання України та примноження її слави й величі.

Кожен з учасників взяв участь у пов’язанні синьої або жовтої  стрічок, які вкінці було з’єднано  в єдине ціле.

Всі закликали до єдності та боротьби за світле майбутнє нашої держави!
Зокрема, у своїй промові голова правління ЧМГО «Молода Просвіта» Євгеній Петренко побажав : «…Щоб ми ніколи не ділились на східняків та західняків, щоб ми не вишукували ті речі, які нас роз’єднують, а завжди шукали те спільне, що є у нас; а його набагато більше.
Щоб ми завжди єднались під мелодійні звуки рідної мови під синьо-жовтими національними знаменами!»

 

 

 


   

Зроби своє місто чистим!

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукE-mail

Написав Анатолій Пікуль Понеділок, 02 серпня 2010 19:00

Кожен дбає про чистоту власного дому, а природа наш другий дім. Тому, вибираючись на відпочинок всі шукають чистого місця. З кожним роком таких стає все менше. Розуміючи це члени ЧМГО «Молода Просвіта» вирушили на прибирання в урочище Ялівщина в місті Чернігові, де вже багато років діє акція прибирання «Молодь за чисте місце відпочинку», започаткована ЧМГО «Апельсин». Співпрацюючи вже декілька років нам вдалося стимулювати людей до прибирання сміття після себе. Тому цього року його виявилося менше, що дало можливість просунутися вглиб Ялівщини і охопити більшу територію.

Але кожен з нас має пам’ятати, що чисто лише там, де не смітять! Прибравши сміття після себе ми вбережемо наших рідних та близьких від травм завданих вчасно непоміченим сміттям. А наступні покоління зможуть і далі милуватися клаптиком незайманої природи посеред міста, та чистотою рік.

Прес-центр ЧМГО «Молода Просвіта»

   

Сторінка 4 з 31Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Facebook

ВИПАДКОВЕ ФОТО

Схожі статті

relatedArticles

Новини з дружніх сайтів