Таємниця: Як багатство створює бідність у світі
Таємниця: Як багатство створює бідність у світі
Впродовж останніх півстоліття промисловість і банки США (та інші західні корпорації) масово інвестують у бідні регіони Азії, Африки та Латинської Америки, відомі як «Третій світ». Транснаціональних інвесторів приваблюють багаті природні ресурси, високий прибуток внаслідок низькооплачуваної праці, а також майже повна відсутність податків, природоохоронних правил, необхідності забезпечення соціальних гарантій для робітників тощо.
Уряд США субсидує цей відтік капіталу, надаючи корпораціям податкові пільги на їхні закордонні інвестиції, ба навіть сплачуючи частину витрат на переміщення бізнесу – часто викликаючи обурення профспілок вдома, які бачать, як їхні робочі місця випаровуються.
Транснаціональні компанії витісняють місцевий бізнес у Третьому світі та займають його ринки. Агропромислові картелі США, значною мірою субсидовані за рахунок американських платників податків, викидають надлишкову продукцію на ринки інших країн за демпінговими цінами, розорюючи таким чином місцевих фермерів. Як описує Крістофер Кук у своїй «Дієті для мертвої планети», вони експропріюють найкращі землі у цих країнах для вирощування рентабельних культур на експорт – зазвичай монокультурних насаджень, які вимагають значної кількості пестицидів, залишаючи дедалі менше площі для сотень видів продукції, яку вирощують органічно та яка годує місцеве населення.
Витісняючи місцеве населення з його земель і позбавляючи його самодостатності, корпорації створюють переповнені робочі ринки людей на межі відчаю, які вимушені жити в міських нетрях і гарувати за мінімальну зарплату (коли можуть знайти роботу), часто всупереч законам тієї ж країни про мінімальну заробітну платню.
Останнє оновлення (П'ятниця, 25 грудня 2009 02:05) By Анатолій Пікуль On 25.12.09
Увага! Набираються ...
Шановні колеги!
У Вас є унікальна можливість зробити особистий внесок у становлення
об’єктивної історії нашої держави.
Десятки років від всього світу за архівними „мурами” приховувалася справжня
доля України. Зараз кожен з нас може власними руками відновити
справедливість та довести, що історія України не є продажною наукою, яка
залежить виключно від влади.
На сьогодні в Галузевому державному архіві СБУ є більше 800 тисяч
документів, які підлягають розсекреченню. Це:
- нормативно-розпорядчі документи;
- конфісковані документи;
- кримінальні справи та інші документи, що стосуються історії
України за років правління Радянської влади.
(В тому числі про карально-репресивну діяльність радянських органів
державної безпеки в Україні (Голодомори, депортації, Великий терор 1937-38
рр.) та Український визвольний рух).
Оскільки власними силами СБУ робитиме цю справу ще сто років, потрібна
допомога нас, відповідальних істориків та активних українців.
На сьогоднішній день є домовленість із СБУ про допомогу істориків-волонтерів
у справі розсекречення архівних документів. Проект розпочинає роботу з
24.03.2009 р.
Є різнопланова можливість працювати в даному проекті: займатися технічною
обробкою архівних документів (переведенням їх в цифровий режим), створення
короткого опису, обліку, розміщення на сайті і т.д. Отож кожен може вибрати
собі ту роботу, яка більше припадає до душі, але допомагає загальній справі.
Планується, що кожен волонтер витрачатиме близько 1-2 години на тиждень
(звичайно можна і більше, якщо буде бажання).
Шановний, історик!
Ти – надія всього народу на те, що його доля не зникне в архівних пащах.
Політики змінюються надто швидко, щоб ми могли бути впевнені, що величезна
глиба Української історії не зникне назавжди з нашого поля зору.
Твоє ім´я назавжди буде внесено в історію батьківщини, як щирого українця та
відданого справі спеціаліста.
Якщо ти навіть не маєш історичної освіти, але в тебе є бажання допомогти
Україні та відновити історичну справедливість, приєднуйся!
Допоможи вітчизні!
Ми гідні знати правду!
Телефонуй просто зараз!
8 (097) 655 55 76
8 (068) 128 56 42
Олена Літвішко
Останнє оновлення (Вівторок, 30 листопада 1999 02:00) By Олена Літвішко On 31.03.09
Крути
29 січня 1918 року на скрижалях історії України з'явилася героїчна сторінка, назва якої "Крути"
Центральна Рада 12 жовтня 1917 року приймає рішення про запровадження загонів місцевої самооборони і підготовку до демобілізації Української армії, яка налічувала майже 400 тисяч бійців організованого війська, що в переважній більшості підтримувало Центральну Раду. Українські частини, що визнавали Центральну Раду, швидко розійшлися по домівках. А от збільшовичені військові частини із своїм ворожим настроєм до української влади залишилися в повному складі і фактично стали значним резервом наступаючого війська більшовиків. 16 січня 1918 року Центральна Рада, зрозумівши, що проголошення безмілітарної держави є помилкою, схвалила закон про утворення добровільної армії. Між тим, понад 32 тисячі червоногвардійців, солдатів та матросів під проводом В Антонова-Овсієнка, застосовуючи тактику одночасного подвійного удару - з фронту силами війська і з тилу силами повстанців, захопили значну частину Східної України та спрямували основні сили на Київ через Чернігів і Полтаву. Крім того, на Правобережжі з боку Жмеринки-Козятина на Київ просувалися частини збільшовиченого гвардійського корпусу. Помалу це кільце звужувалося й наближалося до Києва.
Основний театр воєнних дій охоплював дві гілки залізниць, що вели до Києва - Чернігівську і Полтавську. 17 січня 1918 року тут відновилися бойові дії. В цей же день Народний Секретаріат (штучно створений більшовиками уряд у Харкові) оголосив війну Центральній Раді. 18 січня В.Антонов-Овсієнко видав директиву про загальний наступ. За п'ять днів боїв на Чернігівській і Полтавській залізницях українські частини зазнали важких втрат. Шансів на перемогу українського війська залишалося мало, але воно продовжувало чинити шалений опір. 28 січня 1918 року до станції Пліски більшовики почали стягувати сили (у цей день прибуло 5-6 потягів) і розташовувати їх у ліску між станціями Пліски і Крути за 2 кілометри перед бойовою лінією українських військ, що займали Крути. Становище Центральної Ради стало загрозливим: у Києві вірного війська обмаль. Більшовики готують повстання, поповнення для фронту немає.
Більшовицьке командування під Крутами мало військо в 5600 бійців, які займали фронт завдовжки 5 кілометрів. Отже, сили більшовиків більш як у десять разів переважали сили українців, ще й очікували підходу 1-го Петроградського загону. Наступ більшовиків розпочався 29 січня 1918 року о 10-й годині ранку одночасною атакою з лівого і правого флангів. Він продовжувався, і коли більшовики зазнали значних втрат, особливо на правому фланзі, їх зупинив лише вогонь отієї гармати, що була в українців. Через деякий час більшовики поновили наступ, а їхня артилерія перенесла вогонь на станцію Крути. Внаслідок обстрілу потяг командування разом з вагонами зі зброєю і набоями від'їхав у напрямку Києва, після чого артилерія більшовиків зосередила вогонь на позиціях українських підрозділів. В цей час почали виходити з ладу кулемети. Залишилося обмаль набоїв. Після 14.00 на правий фланг захисників Крут розпочав атаку 1-й Петроградський загін, її підтримав вогнем панцерний потяг матроса Полупанова. Удар цей прийняла на себе четверта юнацька сотня, але стримати не змогла. За таких обставин сотник А. Гончаренко, дочекавшись темноти, наказав відступати. Відступ прикривав залізничний насип, тому обійшлося майже без втрат. Тим часом відступ на лівому фланзі відбувався в дуже складних умовах.
Курінь «Смерті» і студенти залишалися в окопах. Командир студентів вирішив спочатку багнетною атакою відбити ворога, а потім уже відходити. У рукопашній в першу мить атаки командира було вбито, кількох студентів поколото. Врятували становище рештки куреня «Смерті» та резервна студентська чота зі станції. Рештки куреня «Смерті» та три студентські чоти почали відступ до потяга в обхід станції і села Крути. Але одна чота студентів вирішила відходити через саму станцію Крути, де й була захоплена в полон. Ввечері того ж дня студентів і гімназистів розстріляли. Перед смертю один із них -хлопець-галичанин - заспівав пісню «Ще не вмерла Україна», її обірвали кулі. Після розстрілу більшовики не дозволили місцевим селянам поховати тіла загиблих. Відступаючи, українські вояки підібрали більшість своїх поранених та вбитих. Юнаки, студенти та гайдамаки куреня «Смерті» різними шляхами дісталися потяга і вирушили у напрямку Києва, руйнуючи за собою колію. Крутянський бій - це зразково і за всіма засадами військового мистецтва проведена бойова оперативна акція оборонного характеру проти більш як удесятеро переважаючих сил ворога. Попри військову поразку, він увійшов в історію як взірець подвигу в ім'я Батьківщини. Більшовицьке військо від Крут і Гребінки розгорнуло наступ на Київ і в боях 8-9 лютого 1918 року захопило його.
Останнє оновлення (Вівторок, 30 листопада 1999 02:00) By Анатолій Пікуль On 26.01.09
Спільна заява всеукраїнських ...
Спільна заява всеукраїнських молодіжних громадських організацій до Президента України Ющенка Віктора Андрійовича та міністра освіти та науки України Івана Олександровича Вакарчука стосовно надання Донецькому національному університету імені Василя Стуса
Ми, представники всеукраїнських молодіжних громадських організацій висловлюємо всебічну підтримку ініціативи колишніх та дійсних студентів Донецького національного університету щодо надання йому імені Василя Стуса.
Василь Стус ще за життя став символом української нескореності, прагнення до свободи і справедливості. Виступ окремих донецьких чиновників проти ідеї надання університету імені Василя Стуса це голос радянського минулого. Того минулого, яке зробило все можливе для того, щоб Василя Стуса не стало.
Ми переконані в тому, що спільними зусиллями ми зможемо надати ім'я Василя Стуса Донецькому національному університету, адже це прагнення іде від студентів, тих, хто є виразником волі майбітньої України. Увіковічнення памяті Василя Стуса у назві Донецького університету стане демонстрацією того, що він належно визнаний на свої Батьківщині. З сподіванням на Вашу підтримку, представники всеукраїнських молодіжних громадських організацій.
Останнє оновлення (Четвер, 25 грудня 2008 02:18) By Анатолій Пікуль On 25.12.08
Підтримайте звернення ...
Відкрите звернення представників української творчої інтелігенції, науковців, студентів та просто небайдужих громадян до міністра освіти та науки України Івана Олександровича Вакарчука стосовно надання Донецькому національному університету імені Василя Стуса
Василь Стус – великої сили поет, відомий правозахисник, безкомпромісний борець за високі ідеали, істинний Герой України, що поклав своє життя за її майбутнє. Громадська діяльність і творчість Василя Стуса для формування сучасної української нації має ж таке ж значення, як постаті Тараса Шевченка, Івана Франка і Лесі Українки.
Як особистість Василь Стус сформувався саме на Донбасі – тут закінчив середню школу, здобув вищу освіту, працював на журналістській роботі. На сьогодні саме він є найвидатнішим випускником Донецького університету, широко відомим в Україні та світі. Тому кожен з нас вважає ініціативу колишніх та теперішніх студентів Донецького національного університету щодо надання закладу його імені історично виправданою, цілком справедливою і суспільно корисною. Адже гідним пошануванням поета-борця Василя Стуса ми не лише сплачуємо борг перед його непохитним відстоюванням України в епоху нищівного тоталітаризму, а й демонструємо гідний приклад для прийдешніх поколінь. І надзвичайно прикро, що окремі місцеві чиновники чи то від «надлишку» освіченості, чи то на догоду політичній кон’юнктурі відверто протистоять цьому. Постає запитання – а чи взагалі мають право такі люди представляти Україну, органи влади чи державні освітні заклади?
Сподіваємося, шановний Іване Олександровичу, що Міністерство освіти й науки України не стоятиме осторонь цього важливого питання, а навпаки – докладе максимум зусиль, аби найближчим часом Донецькому національному університету таки було присвоєно ім’я Василя Стуса.
Останнє оновлення (Вівторок, 30 листопада 1999 02:00) By Анатолій Пікуль On 25.12.08
Більше статтей...
Новини з дружніх сайтів
-
Українці з Естонії передали біженцям зі Сходу та Криму чотири вантажівки з одягом
25 грудня, до Івано-Франківська прибула вантажівка з гуманітарною допомогою, яку для родин військових та переселенців зібрала українська діаспора в Естонії.…
-
Григорій Штонь: “Чи для Бога все ясно щодо майбутнього не одної лише України”
Наш співрозмовник – видатний український письменник і вчений-мовознавець, лауреат Шевченківської премії Григорій Штонь. За…
-
Молодь дарувала депутатам цеглу, соски та солдатиків
11 грудня молоді активісти подарували партіям 5 коробок з різноманітними подарунками та побажали старим та новим обранцям пам’ятати про…
-
Молодь подарує депутатам соски
11 грудня, у вівторок, 13:00, в Києві біля Верховної Ради України (Грушевського, 5) зі сторони Маріїнського парку громадянська кампанія…
-
Переможці відкритого конкурсу «У вінок Кобзареві»
3 березня цього року відбувся традиційний для Львівської політехніки вечір-конкурс на краще читання поезій Т.Г.Шевченка «У вінок Кобзареві». Цього року…
-
Нагородження переможців Шевченківських читань «У вінок Кобзареві»
До уваги учасників Шевченківських читань «У вінок Кобзареві»!
Нагадуємо, що нагородження цьогорічних переможців і учасників конкурсу, що відбувся у…