Skip to Menu Skip to Content Skip to Footer

Показати пошук

Sunday, Sep 24thЗаява "Молодої Просвіти" у відповідь вандалам

Всеукраїнська молодіжна громадська організація “Молода Просвіта” засуджує злочинні дії російської організації Євразійський Союз Молоді. На нашу думку ця організація мусить понести відповідальність за скоєний ганебний злочин проти української національної символіки на території України. Також керівництво ВМГО “Молода Просвіта” ініціюватиме звернення громадських організацій України до прокуратури, Міністерства Внутрішніх Справ, Ради Національної Безпеки і Оборони України, Служби безпеки України, щодо відкриття кримінальної справи по скоєному злочину та забороні діяльності організації та осередків Євразійського Союзу Молоді на всій території України. ВМГО “Молода Просвіта” закликає громадськість та державні структури терміново, спільними зусиллями, відновити національні символи на найвищій точці України — на горі Говерла. Голова Правління ВМГО “Молода Просвіта” Віталій МОРОЗ

Останнє оновлення (Вівторок, 30 листопада 1999 02:00) By Віталій МОРОЗ On 19.10.07

"МОЛОДІЖНИЙ ЛИСТОК" ...

 

Наприкінці вересня в інформаційному агентстві “Юн-прес” відбулася прес-конференція “Здобутки і перспективи молодіжної преси Київщини” з нагоди десятиліття газети молоді Київщини “Молодіжний ЛистОК”. На цю тему спілкуємося сьогодні з редактором видання Євгеном БУКЕТОМ.

— Євгене, десятиліття — це вагома дата для засобу масової інформації. Хто і коли започаткував газету “Молодіжний ЛистОК”?
— Київська обласна “Молода Просвіта” ініціювала видання молодіжної газети влітку 1997 року. У серпні видання зареєстрували (засновником стало Київське крайове об’єднання “Просвіта” ім. Тараса Шевченка), а 15 вересня вийшло перше число тижневика “Лис Ток”. Його видавали в 1997—1998 і 2003 роках дуже нерегулярно. У грудні 2003 року вийшло останнє, 13-те число газети. Через низку обставин “Лис Ток” зняли з реєстрації, але потреба в молодіжному просвітянському виданні не зникла. У вересні 2005 року Всеукраїнська молодіжна громадська організація “Молода Просвіта” відродила свій інформаційний вісник уже під назвою “Молодіжний ЛистОК”. Ми вирішили не вигадувати чергового “велосипеда” і дали нове життя творінню наших попередників. Хіба що трохи змінили концепцію газети і періодичність виходу. Але “МЛ” — це так само обласна газета, того ж “молодіжного” формату А4, яка публікує матеріали української творчої молоді.
— Ви доклали чимало зусиль, щоб існувало та розвивалось це видання…
— Власне, з моєї ініціативи почали видавати “Лис Ток” 2003 року (тоді головним редактором була одна з наймолодших членів НСПУ Олеся Ковальчук) і відродили 2005-го. З 2003 до 2006 року я був шеф-редактором газети. Усі організаційні питання були в моїй компетенції — від збору матеріалу до паперу і друку. Зараз нарешті підібралася непогана творча команда, є стабільна підтримка Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка, редакції газети “Слово Просвіти”, управління у справах сім’ї та молоді Київської облдержадміністрації. Співпрацюємо з інформаційним агентством “Юн-прес”, з газетою “Молодь Херсонщини”, з багатьма молодіжними організаціями Києва та області.
— Чим може зацікавити та привернути увагу “Молодіжний ЛистОК”?
— В Україні сьогодні гостра проблема молодіжної преси. Можу впевнено сказати — немає жодної суто молодіжної багатотиражки. Майже всі існуючі молодіжки виходять накладами до п’яти тисяч примірників, їх розповсюджують вузькі кола молоді — серед членів громадських організацій, студентів, учнів шкіл тощо. Більшість таких видань сконцентровано в столиці. А Київщина в цій сфері — “незоране поле”. До появи “МЛ” в області не було жодної молодіжної газети. Тому, починаючи співпрацю з управлінням у справах сім’ї та молоді, ми відійшли від вузькопросвітянської тематики і стали “газетою молоді Київщини”. Тепер “МЛ” інформує про заходи багатьох молодіжних громадських організацій, про діяльність облдержадміністрації в молодіжному середовищі й потрапляє в усі райони області. Але газету продовжує створювати “Молода Просвіта”, що сприяє поширенню ідей нашої організації серед молоді столичного реґіону. І ця співпраця перспективна. Київська обласна державна адміністрація має намір надалі фінансувати газету молоді Київщини, щоб вона доходила до кожної школи, кожної сільської бібліотеки. А привертає увагу “Молодіжний ЛистОК” тим, що його створюють і читають люди однакового віку. Тобто це газета, яку робить молодь для молоді. На її сторінках “Молодіжні акорди” — народні й сучасні українські пісні, які легко співати під гітару; “Наші свята — наші традиції” — для тих, кого цікавлять звичаї українського народу; “Муза Азум” знайомить з творчістю молодих літераторів; “Історія молодіжного громадського руху Київщини”, новини “На току”; “Клуб самотніх сердець” тощо.
— Хто працював над дизайном та логотипом нинішнього “ЛистКа”?
— Сучасний дизайн і логотип газети створив відомий український художник Анатолій Буртовий, також суттєво допоміг у художньому оформленні художник-карикатурист і мистецтвознавець, редактор багатьох музичних програм Олександр Євтушенко. Найближчим часом вони обіцяють “відшліфувати” зовнішній вигляд газети.
— Аналізуючи всі роки роботи над “МЛ”, скажіть, кількість дописувачів збільшилась чи зменшилась?
— Зараз у “МЛ” постійно дописують 15 молодих просвітян, ледь не щодня редакція отримує електронні листи, час від часу пишуть і на адресу “Молодої Просвіти” (вул. Хрещатик, 10-б, оф. 608, Київ, 01001). Тільки з 2005 року кількість осіб, що хочуть побачити свої публікації на сторінках газети, збільшилася принаймні втричі. Це дає змогу не тільки постійно покращувати якість матеріалів, а й логічно вибудовувати наповнення кожного числа.
— Які ще плани на майбутнє щодо розвитку видання?
— Нові плани народжуються після виходу в світ кожного числа. Зараз, після подоланої десятирічної “планки”, найголовнішим завданням для себе вважаю перетворення “Молодіжного ЛистКа” з інформаційного бюлетеня на справжню газету, тобто хочеться покращити зовнішній вигляд, якість друку, збільшити наклад, кількість сторінок, географічний і кількісний склад дописувачів. А для цього варто залучити спонсорів, рекламодавців, шукати таланти серед молоді Київщини. Коли буде стабільне фінансування, подумаємо про реєстрацію юридичної особи, розповсюдження через кіоски “Преса”, передплату тощо. Гадаю, це вже не дуже далека перспектива.

Спілкувалася
Олена ТУНІК

"Слово Просвіти", ч. 40(417), 4-10 жовтня 2007 р.

Останнє оновлення (Четвер, 04 жовтня 2007 09:38) By Просвітянин-адмін On 04.10.07

 

БІЛОЦЕРКІВСЬКА "МОЛОДА ...

У Білоцерківській центральній районній бібліотеці відбувся “круглий стіл”, присвячений Українській революції 1917 року. Крім працівників районної бібліотечної системи, в ньому взяли участь викладач історії Білоцерківського державного аграрного університету Борис Кашкін, композитор Анатолій Кульчицький, історик Анатолій Бондар та голова Білоцерківської “Молодої Просвіти” Костянтин Климчук. Пан Кашкін висвітлив перед присутніми діяльність Центральної Ради та її історичну місію. Паралелі між чільниками української революції 1917—21 рр. і керівниками помаранчевої революції навів п. Бондар. З доповіддю виступив голова Білоцерківської “Молодої Просвіти”. На завершення він сказав: “Шануючи героїв української революції, ми маємо пам’ятати тих героїв України, які поклали своє життя на вівтар служіння Батьківщині вже під час незалежності. Насамперед В’ячеслава Чорновола, 70-ту річницю з дня народження якого відзначатимемо цього року. Білоцерківська “Молода Просвіта” подарувала центральній районній бібліотеці зібрання творів В’ячеслава Максимовича”.

Останнє оновлення (Вівторок, 30 листопада 1999 02:00) By Просвітянин-адмін On 21.09.07

 

ПРАВЛІННЯ ВИРІШИЛО: ...

Правління затвердило новий єдиний зразок членського квитка, який водночас є міжнародною студентською карткою “Євро 26”. Його вартість для індивідуального члена “Молодої Просвіти”, до речі, як і для будь-якого українського студента, який купує картку “Євро 26” через органи вузівського самоврядування, становить 35 гривень, термін дії — один рік. Таким чином, 35 гривень, внесені молодим просвітянином, є автоматично його річним членським внеском, який використовується на погашення собівартості картки і виконання статутних завдань організації. Згідно з рішенням Правління, керівники зареєстрованих осередків “Молодої Просвіти” вже сьогодні отримують членський квиток безкоштовно. У майбутньому, за поданням голів обласних осередків і окремим рішенням вищого керівного органу, активісти організації теж безкоштовно отримуватимуть поновлені картки. Передбачено й інші заохочення. Правління вирішило вже цього року провести чергові загальні збори “Молодої Просвіти”, на яких прийняти остаточне рішення про терміни переходу на новий облік членства і розподіл між осередками обігових коштів організації. До загальних зборів керівництву доручено підготувати назрілі за останні п’ять років зміни до Статуту і розробити типовий річний план роботи організації. Окремо було ухвалено рішення про збір матеріалів і видання наступного року збірника про історію й особливості сучасного розвитку “Молодої Просвіти”. Кредо діяльності Всеукраїнської молодіжної громадської організації “Молода Просвіта” — формування національної свідомості, патріотичне та ідейне виховання молоді, широка культурно-освітня робота, відтворення історичного минулого. Організація ставить собі за мету популяризацію серед широких верств молоді української мови, культури, історії, народних звичаїв і традицій, інтегрування кращих надбань української нації в сучасний інформаційний простір. Кількість прихильників “Молодої Просвіти” в усіх областях України і за кордоном сягає кількох тисяч осіб.

Останнє оновлення (Вівторок, 30 листопада 1999 02:00) By Євген Букет On 21.09.07

 

Акція "Наше місто...

Відбувся перший етап акції "Наше місто"по створенню тематичних малюнків, що проводиться фастівським осередком ВГМО "Молода Просвіта" спільно з молодими художниками міста з метою розвитку та популяризації молодіжного мистецтва.

Основні завдання акції:
- популяризація серед фастівської молоді історичної спадщини, виховання любові до рідного міста та Батьківщини;
- розкриття соціальної молодіжної проблематики, популяризація здорового способу життя;
- розкриття творчих здібностей молодих митців Фастівщини.

Перший етап акції відбувся завдяки її фінансуванню власними коштами членів "Молодої Просвіти", а також за фінансової підтримки фастівської організації Української Народної Партії, за що організатори висловлюють велику подяку. Слід також подякувати панові Сергію Кравцю-Кравченко, директору стадіону "Рефрижератор", де, власне, і відбувся перший етап акції, за його повну підтримку і сприяння в проведенні заходу.
Отож, маємо надію, що акція матиме своє продовження завдяки фастівським меценатам, які не залишаться осторонь і допоможуть талановитій та творчій фастівській молоді у їхніх сміливих та оригінальних починаннях.
Організатори акції радо приймуть побажання стосовно подальших місць розташування малюнків, їх тематики та пропозиції по залученню меценатської допомоги для проведення наступних етапів акції!

Фотографії зроблених робіт можна переглянути у відповідній темі форуму http://fastiv.clan.su/forum/12-216-1#3199

Останнє оновлення (Субота, 14 липня 2007 12:05) By Євген Букет On 14.07.07

 Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Facebook

Новини з дружніх сайтів