Skip to Menu Skip to Content Skip to Footer

Показати пошук

Thursday, Nov 30thУвага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукE-mail

Останнє оновлення (Вівторок, 30 листопада 1999 02:00) Написав Просвітянин-адмін Середа, 19 березня 2008 19:22

Шевченкове слово

І мене в сім’ї великій,
Сім’ї вольній, новій
Не забудьте пом’янути 
Незлим, тихим словом…..

Т.Г. Шевченко       З року в рік весна вітає українців вшануванням пам’яті видатного сина України – Тараса Григоровича Шевченка. В 2008 році минуло 194 роки з дня народження геніального поета, художника, мислителя, не примиренного борця проти будь-якого гноблення людини людиною. Як і всі свята різні державні та громадські  організації святкували порізному, але одне із святкувань яке привернуло до себе увагу багатьох людей , відбулось в досить цікавому форматі.
Цьогоріч КМТ «Молода Просвіта»  спільно з компанією «ЕМПіК» вирішило розпочати ламати стереотипи – непроводячи просто концерт, а провести публічну дискусію з пересічними людьми про Шевченка та  українську культуру .
             9 березня  у одному із магазинів компанії «ЕМПіК», що у торговому центрі «Магелан» святкували (ні не продовження восьмого березня ) ,а річницю з дня народження найвідомішого українського поета, художника, людини ,яка підкорила собі українське слово, людини, чиї вірші люблять і читають дорослі і малі, людини, чиє ім’я назавжди викарбуване в серці кожного  свідомого українця і українки.
            Отож, сучасний магазин де продаються українські книжки відео та аудіо продукція в одну мить перетворився на гостинну оселю для проведення вечорниць, лунала запальна українська музика, все було прикрашене рушниками, вишитими серветками; було по-домашньому затишно, тобто все сприяло відвертій розмові.
          Поговорити про Тараса Шевченко зібралося вельми шановане товариство: Ірена Карпа, пані Яна Дубинянська, видатний художник Ігор Маленький, подружжя Шевченків, відповідальний секретар КМТ «Молода Просвіта», член громадської ради з питань молодіжної політики при КМДА  - Тарас Шушайло та багато інших гостей, які з задоволенням завітали  на  вечорниці. Головним завданням яке ставилось для проведення заходу було – зустрітися з пересічними людьми відвідувачами магазину та поговорити про Шевченка, його роль в житті українського народу, про культуру сьогодення . Дискусія виявилася надзвичайно цікавою! Обговорювали і творчість поета, і жанри в яких він творив, приводили вагомі аргументи, що Шевченко писав у стилі фентезі,  називали його і міфотворцем і «чуваком». А зійшлися на головному: що Шевченко любив життя, любив людей, що його велике і щире серце відчувало біль за свою землю, людей та все українське, що і виливалось  в його творчості.
        Справжньою окрасою зустрічі була декламація віршів у виконанні дітей, від дітей не відставали і дорослі (серед них було проведено конкурс на кращого читця Шевченківської поезії . всі учасники конкурсу отримали подаруки : «Кобзарі» та компакт-диски).
        Наприкінці, кожен із гостей поділився своїм баченням про українську культуру її подальше відродження та розвиток,  лунала українська пісня під чаруючі звуки бандури….
Ну і звичайно, Шевченків заповіт…

Юлія Шушайло


Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Facebook

Схожі статті

relatedArticles

Новини з дружніх сайтів