Шевченкове слово
Сім’ї вольній, новій
Не забудьте пом’янути
Незлим, тихим словом…..
Т.Г. Шевченко
З року в рік весна вітає українців вшануванням пам’яті видатного сина України – Тараса Григоровича Шевченка. В 2008 році минуло 194 роки з дня народження геніального поета, художника, мислителя, не примиренного борця проти будь-якого гноблення людини людиною. Як і всі свята різні державні та громадські організації святкували порізному, але одне із святкувань яке привернуло до себе увагу багатьох людей , відбулось в досить цікавому форматі.
Цьогоріч КМТ «Молода Просвіта» спільно з компанією «ЕМПіК» вирішило розпочати ламати стереотипи – непроводячи просто концерт, а провести публічну дискусію з пересічними людьми про Шевченка та українську культуру .
9 березня у одному із магазинів компанії «ЕМПіК», що у торговому центрі «Магелан» святкували (ні не продовження восьмого березня ) ,а річницю з дня народження найвідомішого українського поета, художника, людини ,яка підкорила собі українське слово, людини, чиї вірші люблять і читають дорослі і малі, людини, чиє ім’я назавжди викарбуване в серці кожного свідомого українця і українки.
Отож, сучасний магазин де продаються українські книжки відео та аудіо продукція в одну мить перетворився на гостинну оселю для проведення вечорниць, лунала запальна українська музика, все було прикрашене рушниками, вишитими серветками; було по-домашньому затишно, тобто все сприяло відвертій розмові.
Поговорити про Тараса Шевченко зібралося вельми шановане товариство: Ірена Карпа, пані Яна Дубинянська, видатний художник Ігор Маленький, подружжя Шевченків, відповідальний секретар КМТ «Молода Просвіта», член громадської ради з питань молодіжної політики при КМДА - Тарас Шушайло та багато інших гостей, які з задоволенням завітали на вечорниці. Головним завданням яке ставилось для проведення заходу було – зустрітися з пересічними людьми відвідувачами магазину та поговорити про Шевченка, його роль в житті українського народу, про культуру сьогодення . Дискусія виявилася надзвичайно цікавою! Обговорювали і творчість поета, і жанри в яких він творив, приводили вагомі аргументи, що Шевченко писав у стилі фентезі, називали його і міфотворцем і «чуваком». А зійшлися на головному: що Шевченко любив життя, любив людей, що його велике і щире серце відчувало біль за свою землю, людей та все українське, що і виливалось в його творчості.
Справжньою окрасою зустрічі була декламація віршів у виконанні дітей, від дітей не відставали і дорослі (серед них було проведено конкурс на кращого читця Шевченківської поезії . всі учасники конкурсу отримали подаруки : «Кобзарі» та компакт-диски).
Наприкінці, кожен із гостей поділився своїм баченням про українську культуру її подальше відродження та розвиток, лунала українська пісня під чаруючі звуки бандури….
Ну і звичайно, Шевченків заповіт…
Юлія Шушайло
ФАСТІВ. Депутати міськради проголосували за демонтаж пам’ятника ЛЕНІНА у центрі міста< Попередня | Наступна >9 березня 2008-го. Шевченко і Переяслав |
---|
Схожі статті
Новини з дружніх сайтів
-
Українці з Естонії передали біженцям зі Сходу та Криму чотири вантажівки з одягом
25 грудня, до Івано-Франківська прибула вантажівка з гуманітарною допомогою, яку для родин військових та переселенців зібрала українська діаспора в Естонії.…
-
Григорій Штонь: “Чи для Бога все ясно щодо майбутнього не одної лише України”
Наш співрозмовник – видатний український письменник і вчений-мовознавець, лауреат Шевченківської премії Григорій Штонь. За…
-
Молодь дарувала депутатам цеглу, соски та солдатиків
11 грудня молоді активісти подарували партіям 5 коробок з різноманітними подарунками та побажали старим та новим обранцям пам’ятати про…
-
Молодь подарує депутатам соски
11 грудня, у вівторок, 13:00, в Києві біля Верховної Ради України (Грушевського, 5) зі сторони Маріїнського парку громадянська кампанія…
-
Переможці відкритого конкурсу «У вінок Кобзареві»
3 березня цього року відбувся традиційний для Львівської політехніки вечір-конкурс на краще читання поезій Т.Г.Шевченка «У вінок Кобзареві». Цього року…
-
Нагородження переможців Шевченківських читань «У вінок Кобзареві»
До уваги учасників Шевченківських читань «У вінок Кобзареві»!
Нагадуємо, що нагородження цьогорічних переможців і учасників конкурсу, що відбувся у…