Skip to Menu Skip to Content Skip to Footer

Показати пошук

Thursday, Nov 30thУвага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукE-mail

Останнє оновлення (Вівторок, 30 листопада 1999 02:00) Написав Просвітянин-адмін Четвер, 24 січня 2008 19:42

Соборність…

 

Соборність – це обєднання частин цілого в єдине і неподільне.

Частини відриваючись від цілого не можуть існувати самі по собі, а завжди будуть притягуватися один до одного на основі розуміння цілісності, як неподільності в межах єдиного. Потреба в неподільності і єдності виникає на основі розуміння відірваності частин або компонентів цілого від самої цілісності.

Частина цілого усвідомлює необхідність обєднання на основі спільних інтересів індивідуального і загального в ціле для задоволення окремого і цілісного в цілісності.Притягуючись елементи цілого відчувають спорідненість, загальність в єдності поступу до реалізації мети цілісності і неподільності первісної єдності, невідірваність і щастя усвідомлення первинного усвідомлення втраченої, а тепер набуваючої неподільності в обєднаності.Обєднання – це згуртування метою якого є єднання заради нього самого. Люди гуртуються для обєднаності, щоб спільними зусиллями подолати розєднаність. Політичні діячі, які мають шану в народі повинні зусиллям волі відкинувши власні амбіції, будучи чесними самі з собою, показати приклад обєднання заради цілого і цілісності.

Окремому потрібна допомога загального для реалізації цілісності в цілому, але окремим нехтують бо окреме є індивідуальністю і його погляди для загального є чужими.Окреме сподівається на краще, вірить у нього, хоче усвідомлювати, що його праця заради загального приверне увагу і змусить задуматися над змістом та загальне є віддаленим і керується собою для себе.

Тим конкретний індивід вирізняється з маси загального бо він стоїть на позиціях універсального і фундаментального, яке є для всіх зрозуміле, але не переживається і не осмислюється ними, просто лише удавано стверджується, щоб це не викликало заперечення у інших.

Конкретне прагне загальності у інших, прагне розуміння близьких, на основі спільності задекларованих принципів єдності.

Єдність в тяжких умовах – це подвиг духу, який має глибоко символічне значення для елементів цілого, для їхньої цілісності.Обєднання свідчить про прагнення до цілісності в межах єдиного і заради цілісності самої єдності єдиного.Об’єднання УНР і ЗУНР 22 січня 1919 засвідчило прагнення частин бути в цілісності і неподільності в межах єдиного - України

Р.S: 22 січня відбулося перше засідання Історико-філософського клубу, організованого осередком “Молодої Просвіти” НПУ ім. М.Драгоманова, темою якого була ця знаменна подія в Історії України злука УНР і ЗУНР.

Клуб і надалі продовжуватиме працювати, тож запрошуємо усіх небайдужих до історико-філософських питань людей. Якщо вас цікавлять якісь теми з історії ви також можете їх пропонувати для обговорення. 

Карпець Ярослав

(Інститут української філології)Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Facebook

Схожі статті

relatedArticles

Новини з дружніх сайтів