Skip to Menu Skip to Content Skip to Footer

Показати пошук

Friday, Feb 22ndУвага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукE-mail

Останнє оновлення (Четвер, 04 жовтня 2007 09:38) Написав Просвітянин-адмін Четвер, 04 жовтня 2007 09:36

"МОЛОДІЖНИЙ ЛИСТОК" ВІДСВЯТКУВАВ ПЕРШІ 10 РОКІВ

 

Наприкінці вересня в інформаційному агентстві “Юн-прес” відбулася прес-конференція “Здобутки і перспективи молодіжної преси Київщини” з нагоди десятиліття газети молоді Київщини “Молодіжний ЛистОК”. На цю тему спілкуємося сьогодні з редактором видання Євгеном БУКЕТОМ.

— Євгене, десятиліття — це вагома дата для засобу масової інформації. Хто і коли започаткував газету “Молодіжний ЛистОК”?
— Київська обласна “Молода Просвіта” ініціювала видання молодіжної газети влітку 1997 року. У серпні видання зареєстрували (засновником стало Київське крайове об’єднання “Просвіта” ім. Тараса Шевченка), а 15 вересня вийшло перше число тижневика “Лис Ток”. Його видавали в 1997—1998 і 2003 роках дуже нерегулярно. У грудні 2003 року вийшло останнє, 13-те число газети. Через низку обставин “Лис Ток” зняли з реєстрації, але потреба в молодіжному просвітянському виданні не зникла. У вересні 2005 року Всеукраїнська молодіжна громадська організація “Молода Просвіта” відродила свій інформаційний вісник уже під назвою “Молодіжний ЛистОК”. Ми вирішили не вигадувати чергового “велосипеда” і дали нове життя творінню наших попередників. Хіба що трохи змінили концепцію газети і періодичність виходу. Але “МЛ” — це так само обласна газета, того ж “молодіжного” формату А4, яка публікує матеріали української творчої молоді.
— Ви доклали чимало зусиль, щоб існувало та розвивалось це видання…
— Власне, з моєї ініціативи почали видавати “Лис Ток” 2003 року (тоді головним редактором була одна з наймолодших членів НСПУ Олеся Ковальчук) і відродили 2005-го. З 2003 до 2006 року я був шеф-редактором газети. Усі організаційні питання були в моїй компетенції — від збору матеріалу до паперу і друку. Зараз нарешті підібралася непогана творча команда, є стабільна підтримка Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка, редакції газети “Слово Просвіти”, управління у справах сім’ї та молоді Київської облдержадміністрації. Співпрацюємо з інформаційним агентством “Юн-прес”, з газетою “Молодь Херсонщини”, з багатьма молодіжними організаціями Києва та області.
— Чим може зацікавити та привернути увагу “Молодіжний ЛистОК”?
— В Україні сьогодні гостра проблема молодіжної преси. Можу впевнено сказати — немає жодної суто молодіжної багатотиражки. Майже всі існуючі молодіжки виходять накладами до п’яти тисяч примірників, їх розповсюджують вузькі кола молоді — серед членів громадських організацій, студентів, учнів шкіл тощо. Більшість таких видань сконцентровано в столиці. А Київщина в цій сфері — “незоране поле”. До появи “МЛ” в області не було жодної молодіжної газети. Тому, починаючи співпрацю з управлінням у справах сім’ї та молоді, ми відійшли від вузькопросвітянської тематики і стали “газетою молоді Київщини”. Тепер “МЛ” інформує про заходи багатьох молодіжних громадських організацій, про діяльність облдержадміністрації в молодіжному середовищі й потрапляє в усі райони області. Але газету продовжує створювати “Молода Просвіта”, що сприяє поширенню ідей нашої організації серед молоді столичного реґіону. І ця співпраця перспективна. Київська обласна державна адміністрація має намір надалі фінансувати газету молоді Київщини, щоб вона доходила до кожної школи, кожної сільської бібліотеки. А привертає увагу “Молодіжний ЛистОК” тим, що його створюють і читають люди однакового віку. Тобто це газета, яку робить молодь для молоді. На її сторінках “Молодіжні акорди” — народні й сучасні українські пісні, які легко співати під гітару; “Наші свята — наші традиції” — для тих, кого цікавлять звичаї українського народу; “Муза Азум” знайомить з творчістю молодих літераторів; “Історія молодіжного громадського руху Київщини”, новини “На току”; “Клуб самотніх сердець” тощо.
— Хто працював над дизайном та логотипом нинішнього “ЛистКа”?
— Сучасний дизайн і логотип газети створив відомий український художник Анатолій Буртовий, також суттєво допоміг у художньому оформленні художник-карикатурист і мистецтвознавець, редактор багатьох музичних програм Олександр Євтушенко. Найближчим часом вони обіцяють “відшліфувати” зовнішній вигляд газети.
— Аналізуючи всі роки роботи над “МЛ”, скажіть, кількість дописувачів збільшилась чи зменшилась?
— Зараз у “МЛ” постійно дописують 15 молодих просвітян, ледь не щодня редакція отримує електронні листи, час від часу пишуть і на адресу “Молодої Просвіти” (вул. Хрещатик, 10-б, оф. 608, Київ, 01001). Тільки з 2005 року кількість осіб, що хочуть побачити свої публікації на сторінках газети, збільшилася принаймні втричі. Це дає змогу не тільки постійно покращувати якість матеріалів, а й логічно вибудовувати наповнення кожного числа.
— Які ще плани на майбутнє щодо розвитку видання?
— Нові плани народжуються після виходу в світ кожного числа. Зараз, після подоланої десятирічної “планки”, найголовнішим завданням для себе вважаю перетворення “Молодіжного ЛистКа” з інформаційного бюлетеня на справжню газету, тобто хочеться покращити зовнішній вигляд, якість друку, збільшити наклад, кількість сторінок, географічний і кількісний склад дописувачів. А для цього варто залучити спонсорів, рекламодавців, шукати таланти серед молоді Київщини. Коли буде стабільне фінансування, подумаємо про реєстрацію юридичної особи, розповсюдження через кіоски “Преса”, передплату тощо. Гадаю, це вже не дуже далека перспектива.

Спілкувалася
Олена ТУНІК

"Слово Просвіти", ч. 40(417), 4-10 жовтня 2007 р.Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Facebook

Схожі статті

relatedArticles

Новини з дружніх сайтів