Skip to Menu Skip to Content Skip to Footer

Показати пошук

Sunday, Jul 21stУвага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукE-mail

Останнє оновлення (Вівторок, 30 листопада 1999 02:00) Написав Анатолій Пікуль Вівторок, 23 березня 2010 03:36

Резолюція зустрічі української молоді Європи (Болгарія, 2010)

Резолюція

Зустрічі української молоді Європи

(Болгарія, 2010)

Делегати Зустрічі української молоді Європи (Болгарія, 2010), проаналізувавши проблеми та здобутки своєї роботи, ухвалили наступне:


 1. У зв’язку зі стрімким розвитком новітніх технологій створити мережу зв’язку між українською молоддю діаспори, базу адрес і різних комунікаційних можливостей (інформативна інтернет-сторінка, блог, форум тощо).

 2. Подати на сайті Світового Конґресу Українців (СКУ) в розділі Конференції українських молодечих організацій (КУМО) всі теми, які обговорювались на конференції. Нову інформацію розсилати за електронними адресами кожному з учасників, а також повідомляти всіх членів КУМО та учасників конференції про рішення, які ухвалює КУМО.

 3. Інформувати українську молодь діаспори про заходи, які відбуваються, а також про майбутні заходи, які проводять організації члени КУМО.

 4. Підготувати для потреб української молоді діаспори інформацію щодо наявних веб-ресурсів про українську літературу, музику, фільми та інших культурних ініціатив.

 5. Розглянути можливість створення окремого веб-сайту про Україну, її історію та сучасність. Метою такого ресурсу мало б бути знайомство української молоді діаспори з історичною Батьківщиною.

 6. Зробити аналіз технічної та фінансової підтримки веб-ресурсів.

Для того щоб сприяти подальшому розвитку українських громад за межами України, важливим є проведення щорічних зустрічей-конференцій української молоді в діаспорі, налагодження регулярних контактів з українськими державними органами і громадськими організаціями, які займаються проблемами української молоді діаспори.

Звертаємось до СКУ та Европейського Конґресу Українців з пропозицією поставити питання перед урядом України, а зокрема перед Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту, щодо підготовки та подання на затвердження до Кабінету Міністрів України комплексної програми «Молодь діаспори», яка б допомагала в розвитку молоді української діаспори. Першим кроком у створенні подібної програми може стати розробка проекту меморандуму про співпрацю між КУМО та Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту.

Рекомендуємо молодіжним організаціям української діаспори звернутися до крайових надбудов щодо налагодження співпраці з посольствами України та активної взаємодії з ними.

Звертаємось до молодіжних громадських організацій в Україні з ініціативою щодо можливого залучення української молоді діаспори до освітніх, виховних, культурних та наукових програм (таборів, семінарів тощо). Необхідно створити різні туристичні та культурологічні програми, які б знайомили молодих представників діаспори з Україною.

Рекомендуємо СКУ:

 1. Звернутись до Міністерства закордонних справ України з пропозицією розглянути питання щодо скасування оплати за візи для дітей та молоді етнічних українців – громадян інших держав та зі статусом без громадянства.

 2. Звернутись до Національної спілки письменників України, Асоціації українських письменників, Товариства «Просвіта» щодо надання сучасної художньої літератури для потреб української молоді діаспори.


 1. Щорічно з метою культурного представлення України в різних країнах світу, погоджувати з Міністерством культури та туризму України, Міністерством закордонних справ України та з Українською Всесвітньою Координаційною Радою графіки гастролей українських колективів.

 2. Доручити Світовій координаційній виховно-освітній раді СКУ провести моніторинг освітніх потреб українських громад діаспори, а також розглянути доцільність та можливість використання в освітніх програмах курсу «Український світ», розробленого Центром українознавства Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка.

 3. Доручити Світовій раді культури СКУ та Комісії спорту СКУ розглянути можливість та підготувати пропозиції щодо проведення літературних, художніх і культурно-мистецьких конкурсів та спортивних змагань серед української молоді діаспори.

Рекомендуємо усім організаціям, які брали участь у Зустрічі, підготувати та підписати договори про співпрацю для подальшої діяльності на правах партнерських організацій у різних проектах, фінансованих з європейських фондів, а також брати участь у навчанні з проектного фінансування та керівництва проектами.

 Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Facebook

Схожі статті

relatedArticles

Новини з дружніх сайтів