Skip to Menu Skip to Content Skip to Footer

Показати пошук

Thursday, Nov 30thУвага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукE-mail

Останнє оновлення (Вівторок, 30 листопада 1999 02:00) Написав Анатолій Пікуль Вівторок, 23 березня 2010 03:42

Звернення до Європарламенту від учасників Зустрічі українських молодіжних організацій Європи “Болгарія 2010“

Звернення до Європарламенту від учасників

Зустрічі українських молодіжних організацій Європи Болгарія 2010Шановні депутати Європарламенту!


Ми, українська молодь, яка представляє громадські організації десяти країн Європи хочемо звернути Вашу увагу на резолюцію Європарламенту у справі України від 25 лютого 2010 року. Зокрема, в ній, у розділі «Програма Східного партнерства» окремим пунктом депутати висловили жаль щодо надання Президентом України Віктором Ющенком звання Героя України Степану Бандері.

Протест Європарламенту пов’язаний з тим, що, як сказано в резолюції, Степан Бандера «співпрацював з нацистською Німеччиною». На нашу думку, подібне звинувачення відомого українського політичного діяча, який у роки Другої світової війни був в’язнем нацистського концтабору Заксенхаузен, Степана Бандери суперечить не лише історичній правді, але й є втручанням у внутрішні справи України.

У своїй резолюції Ви висловлюєте сподівання, що «нове українське керівництво перегляне це рішення і в майбутньому підтримуватиме європейські цінності». Ми вважаємо, що до європейських цінностей власне й належить повага до державного суверенітету, права нації самостійно визначати й відзначати своїх героїв.

Звинувачення лідера українського руху, який боровся з нацизмом, в’язня одного із найжорстокіших концтаборів у колабораціонізмі є не просто фальшуванням історії, але й підступним ударом по іміджу України у світі.

Відтак, просимо переглянути Вашу резолюцію й відкликати пункт щодо обвинувачення Степана Бандери, як такий, що перечить історичній правді та є грубим порушенням «європейських цінностей», до яких Ви апелюєте.

 

З повагою,

 

 

Аліна Житник                                                                      Мирослав Гочак
Секретар                                                                            Головуючий
Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Facebook

Схожі статті

relatedArticles

Новини з дружніх сайтів