Skip to Menu Skip to Content Skip to Footer

Показати пошук

Tuesday, May 21stУвага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукE-mail

Останнє оновлення (Вівторок, 30 листопада 1999 02:00) Написав Віктор Чухліб, Назар Тодоля П'ятниця, 15 січня 2010 15:21

"МОЛОДІЖНА ВАРТА": в Україні немає молодіжного кандидата у Президенти

Жоден із 18 нинішніх кандидатів всерйоз не перейматиметься вирішенням проблем молоді в разі обрання Президентом, оскільки для вирішення нагальних молодіжних проблем у їхніх виборчих програмах не знайшлося належного місця. Такого висновку дійшли учасники сьогоднішнього круглого столу "Обіцянки кандидатів у Президенти для молоді - дзеркало ставлення влади до суспільства", що відбувся в Українському національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ. Організаторами цієї акції стала низка молодіжних організацій, що входять до громадянської кампанії "МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!"

"Молодь хоче знати і розуміти якими є зобов’язання кандидатів перед молоддю, а також як вони виконують передвиборчі обіцянки, що були дані молоді раніше. Адже молодь розуміє, що більшість кандидатів у Президенти вже зараз мають представництво у Верховній Раді, або є народними депутатами," - пояснила актуальність теми модератор круглого столу Євгенія Малих, член Національного комітету "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ".


Проте, за словами іншого члена Нацкомітету кампанії Дмитра Сінченка, нинішня молодь відсторонена від участі в суспільно-політичних процесах. Про молодь влада згадує лише під час виборів, коли треба "перетягти" на свій бік голоси молодих виборців. Тоді, зазначив він, створюються всілякі культмасові кооперації, які гучними пісенними шоу намагаються створити позитивний образ того чи іншого кандидата. Молодіжні проблеми, до яких належить отримання доступних кредитів на навчання, придбання житла, отримання першого робочого місця тощо, знову залишаються невирішеними на невизначений період.

Натомість, зауважив він, зростає кількість пільг, які справно роздає влада "різного роду пройдисвітам", зовсім не контролюючи їх використання. За останні роки, наголошує Дмитро Сінченко, в Україні вчетверо зросла кількість соціальних сиріт. Причина одна - заради "легких" грошей, які держава пообіцяла матерям при народженні першої-другої-третьої дитини, матері-"зозулі" народжують малят, а потім дітей підкидають у сиротинці. Ці діти стають утриманцями держави, тобто кожного з нас. "Люди, які звикли змалку отримувати все від держави, ніколи не будуть працювати. Україна поволі перетворюватиметься на країну утриманців та жебраків", - підкреслив він.

Експерт Інституту політичної освіти та громадської організації "Фонд суспільної безпеки" Юрій Гаврилечко наголосив, що майбутнє молоді - в її єднанні. На його думку, молодь не повинна пасивно спостерігати за діями владних структур, а має активно формувати громадську думку. Він переконаний, що 40-60-річні кандидати на посаду Президента, які переважають у нинішньому списку на найвищий державний пост, є "продуктом своєї епохи і ніколи молодіжні проблеми їм не болітимуть". Тому молодіжне середовище має висувати зі своїх рядів представників владних структур - від районного рівня до поста Президента. А для цього треба працювати, а не бути байдужим спостерігачем, підкреслив він.

"Молодь, яка перестала боротися за свої права, не має майбутнього", - застеріг експерт "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ" Руслан Синельников. Він переконаний, що українська молодь має спрямувати свої знання, розум, амбіції на побудову нових соціальних відносин у суспільстві, де їй буде відведена роль повноправного члена сім'ї, а не бідної родички, як це є нині.

Про минулорічну боротьбу за права й інтереси молоді розповів член Київського регіонального комітету "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ" Михайло Лебедь. За його словами, в 2009 році відбулися чотири успішних всеукраїнських кампанії громадського лобіювання, які були проведені коаліціями молодіжних організацій. Зокрема, молодь боролася проти розширення кількості платних послуг та зменшення державного замовлення у навчальних закладах, боролася проти знищення найстарішого кінотеатру України, а також виступила проти провалу реалізації Указу Президента "Про проведення у 2009 році в Україні Року молоді". Михайло Лебедь стверджує, що в рамках усіх цих кампаній - в двох з яких приймав участь Національний комітет "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ" - проводились акції солідарності. І на вулицю під час цих акцій, щоб підтримати один одного, виходили молоді люди з 6 - 17 міст. "2010 рік має стати ще більшим досягненням у плані взаємопідтримки молодіжних організацій", - вважає молодий лідер.

Учасники кургулого столу - активісти студентських та молодіжних організацій -  отримали брошури "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ" із аналізом зареєстрованих у ЦВК передвиборчих обіцянок кандидатів у Президенти на предмет зобов’язань перед молоддю, а також аналізом виконання даних молоді передвиборчих обіцянок політичними силами, які зараз формують Верховну Раду. Pdf-версію брошури про обіцянки політиків можна завантажити тут - http://groups.google.com/group/kyivfri_news/web/MVarta.pdf, і тут - http://scribd.com/doc/24893881/MVarta2.

 


Після завершення заходу учасники круглого столу за участю вертепу Всеукраїнської молодіжної організації "Молода Просвіта" з Тернополя вирушили колядувати до офісів основних кандидатів в Президенти.

"За допомогою політичного вертепу ми хочемо передати основним кандидатам своє бачення того, як вони ставляться до молодіжної політики та молоді загалом," - пояснюють громадські активісти. А також додають, що прагнуть донести позицію молоді та вказати на головні проблеми в молодіжній політиці з використанням української традиції меланкування. У даному випадку Меланка виступає збірним образом кандидатів, за якого у гумористичній формі пропонується проголосувати.


"Напередодні голосування ми хочемо нагадати основним кандидатам на головну державну посаду про ті обіцянки, які вони дали в сфері молодіжної політики. Кожен із цих кандидатів вже має представництво у парламенті, і тому вони повинні виконувати ті зобов’язання, які взяли на себе підчас минулих виборів до Верховної Ради, тоді їх підтримуватимуть," - пояснюють у Національному комітеті "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ".

Круглий стіл та політичний вертеп організовані молодіжними організаціями-учасниками громадянської кампанії "МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!" у рамках громадянської кампанії "Новий Громадянин".

Віктор Чухліб, Назар Тодоля

Фото Юрія Ільєнка та Вадима Григи

Джерело: http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=view&id=2640Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Facebook

Схожі статті

relatedArticles

Новини з дружніх сайтів