Skip to Menu Skip to Content Skip to Footer

Показати пошук

Sunday, Apr 21stЗвернення до Європарламенту від учасників Зустрічі українських молодіжних організацій Європи “Болгарія 2010“

Звернення до Європарламенту від учасників

Зустрічі українських молодіжних організацій Європи Болгарія 2010Шановні депутати Європарламенту!


Ми, українська молодь, яка представляє громадські організації десяти країн Європи хочемо звернути Вашу увагу на резолюцію Європарламенту у справі України від 25 лютого 2010 року. Зокрема, в ній, у розділі «Програма Східного партнерства» окремим пунктом депутати висловили жаль щодо надання Президентом України Віктором Ющенком звання Героя України Степану Бандері.

Протест Європарламенту пов’язаний з тим, що, як сказано в резолюції, Степан Бандера «співпрацював з нацистською Німеччиною». На нашу думку, подібне звинувачення відомого українського політичного діяча, який у роки Другої світової війни був в’язнем нацистського концтабору Заксенхаузен, Степана Бандери суперечить не лише історичній правді, але й є втручанням у внутрішні справи України.

У своїй резолюції Ви висловлюєте сподівання, що «нове українське керівництво перегляне це рішення і в майбутньому підтримуватиме європейські цінності». Ми вважаємо, що до європейських цінностей власне й належить повага до державного суверенітету, права нації самостійно визначати й відзначати своїх героїв.

Звинувачення лідера українського руху, який боровся з нацизмом, в’язня одного із найжорстокіших концтаборів у колабораціонізмі є не просто фальшуванням історії, але й підступним ударом по іміджу України у світі.

Відтак, просимо переглянути Вашу резолюцію й відкликати пункт щодо обвинувачення Степана Бандери, як такий, що перечить історичній правді та є грубим порушенням «європейських цінностей», до яких Ви апелюєте.

 

З повагою,

 

 

Аліна Житник                                                                      Мирослав Гочак
Секретар                                                                            Головуючий


Останнє оновлення (Вівторок, 30 листопада 1999 02:00) By Анатолій Пікуль On 23.03.10

Резолюція зустрічі ...

Резолюція

Зустрічі української молоді Європи

(Болгарія, 2010)

Делегати Зустрічі української молоді Європи (Болгарія, 2010), проаналізувавши проблеми та здобутки своєї роботи, ухвалили наступне:


 1. У зв’язку зі стрімким розвитком новітніх технологій створити мережу зв’язку між українською молоддю діаспори, базу адрес і різних комунікаційних можливостей (інформативна інтернет-сторінка, блог, форум тощо).

 2. Подати на сайті Світового Конґресу Українців (СКУ) в розділі Конференції українських молодечих організацій (КУМО) всі теми, які обговорювались на конференції. Нову інформацію розсилати за електронними адресами кожному з учасників, а також повідомляти всіх членів КУМО та учасників конференції про рішення, які ухвалює КУМО.

 3. Інформувати українську молодь діаспори про заходи, які відбуваються, а також про майбутні заходи, які проводять організації члени КУМО.

 4. Підготувати для потреб української молоді діаспори інформацію щодо наявних веб-ресурсів про українську літературу, музику, фільми та інших культурних ініціатив.

 5. Розглянути можливість створення окремого веб-сайту про Україну, її історію та сучасність. Метою такого ресурсу мало б бути знайомство української молоді діаспори з історичною Батьківщиною.

 6. Зробити аналіз технічної та фінансової підтримки веб-ресурсів.

Для того щоб сприяти подальшому розвитку українських громад за межами України, важливим є проведення щорічних зустрічей-конференцій української молоді в діаспорі, налагодження регулярних контактів з українськими державними органами і громадськими організаціями, які займаються проблемами української молоді діаспори.

Звертаємось до СКУ та Европейського Конґресу Українців з пропозицією поставити питання перед урядом України, а зокрема перед Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту, щодо підготовки та подання на затвердження до Кабінету Міністрів України комплексної програми «Молодь діаспори», яка б допомагала в розвитку молоді української діаспори. Першим кроком у створенні подібної програми може стати розробка проекту меморандуму про співпрацю між КУМО та Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту.

Рекомендуємо молодіжним організаціям української діаспори звернутися до крайових надбудов щодо налагодження співпраці з посольствами України та активної взаємодії з ними.

Звертаємось до молодіжних громадських організацій в Україні з ініціативою щодо можливого залучення української молоді діаспори до освітніх, виховних, культурних та наукових програм (таборів, семінарів тощо). Необхідно створити різні туристичні та культурологічні програми, які б знайомили молодих представників діаспори з Україною.

Рекомендуємо СКУ:

 1. Звернутись до Міністерства закордонних справ України з пропозицією розглянути питання щодо скасування оплати за візи для дітей та молоді етнічних українців – громадян інших держав та зі статусом без громадянства.

 2. Звернутись до Національної спілки письменників України, Асоціації українських письменників, Товариства «Просвіта» щодо надання сучасної художньої літератури для потреб української молоді діаспори.


 1. Щорічно з метою культурного представлення України в різних країнах світу, погоджувати з Міністерством культури та туризму України, Міністерством закордонних справ України та з Українською Всесвітньою Координаційною Радою графіки гастролей українських колективів.

 2. Доручити Світовій координаційній виховно-освітній раді СКУ провести моніторинг освітніх потреб українських громад діаспори, а також розглянути доцільність та можливість використання в освітніх програмах курсу «Український світ», розробленого Центром українознавства Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка.

 3. Доручити Світовій раді культури СКУ та Комісії спорту СКУ розглянути можливість та підготувати пропозиції щодо проведення літературних, художніх і культурно-мистецьких конкурсів та спортивних змагань серед української молоді діаспори.

Рекомендуємо усім організаціям, які брали участь у Зустрічі, підготувати та підписати договори про співпрацю для подальшої діяльності на правах партнерських організацій у різних проектах, фінансованих з європейських фондів, а також брати участь у навчанні з проектного фінансування та керівництва проектами.

 

Останнє оновлення (Вівторок, 30 листопада 1999 02:00) By Анатолій Пікуль On 23.03.10

 

Зустріч української ...

З 27 лютого до 6 березня 2010 року у містах Софія та Бансько (Болгарія) проходила Зустріч української молоді діаспори. Вона відбулася під егідою Европейського Конґресу Українців (ЕКУ), де організаторами виступили Конференція українських молодечих організацій Світового Конґресу Українців (КУМО) та молодіжне відділення «Буки» при фундації «Мати – Україна» (Болгарія).

В зустрічі взяло участь 30 представників молодіжних організацій та громад з 10 країн української діаспори Європи - Болгарії, Сербії, Румунії, Словаччини, Боснії та Герцеговини, Росії, Естонії, Угорщини, Вірменії та України.

Ввечері 26 лютого, у рамках програми, відбулося прийняття в Посольстві України у Болгарії та зустріч з Надзвичайним та Повноважним послом України в Республіці Болгарія - п. Віктором Кальником.

Наступного дня, 27 лютого, учасники конференції української молоді діаспори поклали квіти до пам'ятника Тарасові Шевченку в Софії. Одразу після цього відвідали і вшанували квітами могили відомого українського громадського діяча, письменника, публіциста, літературознавця, науковця, професора Софійського університету - Михайла Драгоманова, та Михайла Паращука - відомого українця (народився в Тернопільській області), скульптора та громадського діяча Болгарії. О 13 годині у приміщенні Посольства України в Болгарії офіційно розпочала свою роботу конференція “Українська молодь діаспори: сьогодні і завтра“. Конференцію відкрив аташе з культурних та гуманітарних питань Посольства України в Болгарії Віталій Пейчев, який коротко розповів про діяльність посольства та показав учасникам клас з українознавства, що діє при Посольстві. З вітальним словом на конференції виступив Голова Конференції українських молодечих організацій (КУМО) при Світовому Конгресі Українців (СКУ) - Мирослав Гочак (Сербія). Після нього присутніх привітала 1-ий заступник Президента СКУ та Голова Европейського Конгресу Українців - п. Ярослава Хортяні (Угорщина).

» Детальніше

Останнє оновлення (Вівторок, 23 березня 2010 03:55) By Анатолій Пікуль On 23.03.10

 

"МОЛОДІЖНА ВАРТА": ...

Жоден із 18 нинішніх кандидатів всерйоз не перейматиметься вирішенням проблем молоді в разі обрання Президентом, оскільки для вирішення нагальних молодіжних проблем у їхніх виборчих програмах не знайшлося належного місця. Такого висновку дійшли учасники сьогоднішнього круглого столу "Обіцянки кандидатів у Президенти для молоді - дзеркало ставлення влади до суспільства", що відбувся в Українському національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ. Організаторами цієї акції стала низка молодіжних організацій, що входять до громадянської кампанії "МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!"

"Молодь хоче знати і розуміти якими є зобов’язання кандидатів перед молоддю, а також як вони виконують передвиборчі обіцянки, що були дані молоді раніше. Адже молодь розуміє, що більшість кандидатів у Президенти вже зараз мають представництво у Верховній Раді, або є народними депутатами," - пояснила актуальність теми модератор круглого столу Євгенія Малих, член Національного комітету "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ".

» Детальніше

Останнє оновлення (Вівторок, 30 листопада 1999 02:00) By Віктор Чухліб, Назар Тодоля On 15.01.10

 

В Києві відбувся ...

На цих вихідних в Києві відбулися змагання з міні-футболу „Кубок памяті героїв-2009” імені Степана Бандери серед молодіжних громадських організацій і студентських команд м. Києва. Організаторами виступили ВМГО "Молодіжний Націоналістичний Конгрес" за сприяння Київської міської державної адміністрації та Української Інформаційної Служби. Турнір проводився в рамках відзначення 100-ї річниці від дня народження Провідника Організації Українських Націоналістів (бандерівської) Степана Бандери.

 

Змагання тривали два дні: 14 листопада – відбіркові матчі, 15 – півфінали, матч за третє місце і фінал. Перемогу в непростій боротьбі здобула студентська команда Києво-Могилянської Академії, яка у півфіналі на останніх секундах здолала студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка – 5:4, а у фіналі – колектив з КПІ „Аматор” – 5:0. Третє місце посіли футболісти КНУ, які обіграли хлопців з команди українського бойового звичаю „Спас”. Єдиний гол в матчі забив кращий бомбардир турніру Василь Гичак.

 

» Детальніше

Останнє оновлення (Вівторок, 30 листопада 1999 02:00) By Анатолій Пікуль On 17.11.09

 Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Facebook

Новини з дружніх сайтів