Skip to Menu Skip to Content Skip to Footer

Показати пошук

Tuesday, Oct 03rdУвага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукE-mail

Останнє оновлення (Середа, 17 грудня 2008 12:51) Написав Михайло Лебедь, Неофіційна газета Вівторок, 28 жовтня 2008 22:07

"МОЛОДІЖНА ВАРТА": більшість даних молоді передвиборчих обіцянок не були виконані

У суботу, 25 жовтня, завершився останній етап зустрічей учасників громадянської кампанії "МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!" з представниками політичних сил стосовно виконання передвиборчих зобов’язань. До молоді не завітав жоден народний депутат від Партії регіонів, Блоку Юлії Тимошенко та Блоку Володимира Литвина, проте завітали нардепи від фракції "Наша Україна – Народна Самооборона" та Комуністичної партії України. Зокрема, те, що народний депутат Леся Оробець (на фото) перебувала на восьмому місяці вагітності, не завадило їй зустрітися з молоддю.

 

Захід відбувався в рамках всеукраїнського з'їзду членів національного та регіональних комітетів "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ", який за сприянням Фонду Фрідріха Еберта 23-25 жовтня проходив у Туристичному комплексі "Пролісок". В останній день з'їзду на зустріч завітали представники припартійних молодіжних організацій, молоді представники політичних сил, які не представлені у парламенті, а також молодіжних і студентських організацій, які мають домовленості із політичними силами Верховної Ради останнього скликання. Поспілкуватись з молоддю приїхали і Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко та керівник Бюро журналістських розслідувань "Свідомо" Єгор Соболєв. Відомий журналіст у п’ятницю ввечері ділився досвідом щодо взаємодії ЗМІ з громадськими ініціативами. Цей вчинок був також високо оцінений присутніми, оскільки днями дружина пана Соболєва народила дитину.

В перервах між зустрічами учасники "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ" вирішували, як активізувати молодь країни до спонукання політиків виконувати передвиборчі обіцянки, як змушувати ці обіцянки виконувати, та які пункти мають з’явитися у програмах політичних сил у майбутньому.

Докладніше про результати з’їзду та стан виконання передвиборчих зобов’язань Верховною Радою останнього скликання "МОЛОДІЖНА ВАРТА" повідомить під час прес-конференції, яка відбудеться найближчим часом. А зараз пропонуємо Вашій увазі найбільш цікаві моменти обговорень.

КОРОТКО:

•           Народний депутат Леся Оробець, Голова парламентського підкомітету з питань базової освіти та представник фракції "Наша Україна – Народна Самооборона", підкреслила, що завдяки роботі парламенту останнього скликання збільшилась допомога при народженні першої дитини та посилилась відповідальність за продаж спиртного та цигарок (у січні має вступити в дію заборона реклами алкогольних та тютюнових виробів на біг-бордах). Проте зауважила, що більшість даних молоді обіцянок її фракція не виконала. "Буде абсолютно справедливим, якщо ви не будете голосувати за політичні сили, які не виконали свої обіцянки," – заявила пані Оробець.

•           "Безкоштовна освіта закінчується саме тут," – каже Леся Оробець про норму проекту змін до Закону "Про вищу освіту" у якій йдеться про примусові відробітки випускників вузів. В запропонованій Міністерством світи і науки редакції йдеться про зобов’язання випускників-бюджетників "відпрацювати за місцем призначення не менше трьох років". Якщо ще до закінчення строку відпрацювання випускник звільниться з роботи "без поважних причин" або "за порушення трудової дисципліни", то буде зобов'язаний відшкодувати до Державного бюджету витрати, пов'язані з його навчанням. У разі відмови від добровільної сплати проект Закону пропонує здійснювати таке відшкодування у судовому порядку. Леся Оробець заявила, що виступає проти цієї ініціативи Міністерства, та обіцяла допомогти студентам потрапити на  майбутні комітетські слухання з цього питання.

•           Боротися з негараздами Леся Оробець радила починати не шляхом протестів, а шляхом перемовин. Особливу увагу пані Оробець радила зосередити на побудові якісних медіа кампаній супроводу громадських лобіювань.

•           Леся Оробець також повідомила, що законопроект №1280 нардепів Миколи Томенка та Євгена Суслова про студентське самоврядування був рекомендований на перше читання. Стосовно ідеї законопроекту про фінансування органів студсамоврядування з бюджетів вузів пані Оробець зазначила, що чим більше студсамоврядування фінансується, тим менш ефективним воно є.

•           Леся Оробець поділилася з присутніми інформацією про те, що міністр з питань освіти і науки Іван Вакарчук збирається підвищити прохідний бар’єр для вступу у наступному році. Планується, що абітурієнти з балами, тотожними колишнім "двійкам", потрапити до вузу не зможуть.

•           Стосовно фінансування вітчизняної науки Леся Оробець зазначила, що "бізнес не доріс, а держава ніколи не зможе фінансувати науку так, як бізнес". Пані Оробець повідомила, що фінансування за рахунок держбюджету депутатами лобіюється, але стан науки сьогодні залежить від ціни на енергоресурси.

•           Євген Волинець та Сергій Храпов, народні депутати від Комуністичної партії України, повідомили, що за часів роботи партії у Верховній Раді останнього скликання багато молодих сімей отримали кредити на житло, але більшість даних молоді обіцянок не були виконані.  Депутати стверджують, що обіцянки були втілені у законопроектах, але подальше їх просування не було здійснено через те, що Комуністична партія знаходиться у парламентській меншості.

•           Євген Волинець та Сергій Храпов підкреслили, що обіцянку щодо гарантованого для молоді отримання першого робочого місця, дану Комуністичною партією під час останніх передвиборчих перегонів, неможливо виконати в умовах існування ринкової економіки.

•           Сергій Храпов під час зустрічі пообіцяв пролобіювати повернення до державної власності об’єктів спортивної інфраструктури місцевого значення, та пролобіювати фінансування цих об’єктів з державного бюджету через Міністерство сім’ї, молоді та спорту.

•           В останній день з'їзду на зустріч із «МОЛОДІЖНОЮ ВАРТОЮ» завітали представники ВМГО "Молодіжний союз Наша Україна", ВМГО "Батьківщина молода", ВМГО "Українська народна молодь", ВМГО "Народно-демократична ліга молоді", ВМГО "Християнсько-демократичний союз молоді", ВМГО "Українська асоціація студентського самоврядування" та молодий представник партії "Свобода".

•           Олег Куявський, заступник Голови ВМГО "Батьківщина молода", вибачився перед "МОЛОДІЖНОЮ ВАРТОЮ" за відсутність на зібранні народних депутатів від Блоку Юлії Тимошенко.

•           Степан Барна, Голова ВМГО "Молодіжний союз Наша Україна", пообіцяв вирушити разом з усіма матеріалами "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ" до Юрія Павленка, міністра з питань сім’ї, молоді та спорту.

•           Усі молоді політики погодились надати інформаційну підтримку ініціативам "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ".

•           Усі присутні на зустрічі народні депутати та лідери припартійних молодіжок були солідарні в тому, що лише активність молоді змусить політиків виконувати узяті на себе зобов’язання.

Михайло Лебедь, Неофіційна газета ( gazeta.univ.kiev.ua )

Фото
- Володимир Головатий


Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Facebook

Схожі статті

relatedArticles

Новини з дружніх сайтів